قوانین و مقررات کاربران


کاربرانی که قصد عضویت و استفاده از وب سایت و اپلیکیشن آی‌پیک را دارند، لازم است متن قوانین و مقررات را به طور کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت نمایند. ورود کاربران به وب سایت و اپلیکیشن آی‌پیک و اقدام به عضویت ، ایجاد پروفایل شخصی، ثبت سفارش و استفاده از سایر خدمات ارائه شده، به معنای آگاه بودن از شرایط و قوانین و پذیرفتن آن ها است.

کلیه اصول و رویه‏‌های آی‌پیک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان است. توجه داشته باشید قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییرات در همین صفحه به روز رسانی می شود از این رو، مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربر است. حریم خصوصی آی‌پیک ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای استفاده از امکانات وب سایت و اپلیکیشن اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به مشتریان خودارائه دهد.

آی‌پیک درباره این اطلاعات مطابق با قانون حریم خصوصی جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کند. هنگام استفاده از آی‌پیک، ممکن است اطلاعاتی درباره خودتان، مانند شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی ارائه کرده یا اطلاعاتی درباره مرسوله ثبت کنید، شما این امکان را در اختیار آی‌پیک قرار می‌دهید که اطلاعات هویتی و تماستان را در اختیار موتورسوار عضو آی‌پیک و در صورت لزوم گیرنده مرسوله قرار بدهد، تا بتوانند درباره درخواستی که دارید، با شما تماس بگیرند. کاربران برای ثبت سفارش از طریق آی‌پیک، باید اطلاعات درخواست شده را به درستی اعلام نمایند و آی‌پیک مسئولیتی در قبال هر گونه مشکلات ایجاد شده به دلیل ارائه اطلاعات نادرست نخواهد داشت. توجه داشته باشید در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات بهتر و بیشتری قابل ارائه خواهد بود و چنانچه اطلاعات کافی ثبت نشده باشد، آی‌پیک مسئولیتی در قبال کیفیت خدمات و اطلاع رسانی های ضروری وابسته به آن ندارد. مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده بر روی سایت و اپلیکیشن، بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید این اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. ضوابط ناظر بر عملکرد راکبین آی‌پیک با افراد بالای 18 سال که دارای گواهینامه موتورسیکلت هستند همکاری می کند و اگر تخلفی در کم بودن سن قانونی و یا گواهی نامه محرز شود عواقب آن بر عهده فرد موتور سوار است.

افرادی که قصد همکاری با آی‌پیک دارند نباید سوء پیشینه و اعتیاد داشته باشند. از این رو تایید این موارد باید از سوی موتور سوار انجام شود و اصل گواهی مربوطه به بخش اداری آی‌پیک تحویل داده شود. موتورسوار متعهد می شود با گواهی نامه و موتور دارای بیمه شخص ثالث که شماره و سند آن به تایید بخش اداری آی‌پیک رسیده فعالیت کند و در صورت تغییر موتورسیکلت به هر دلیلی این موضوع را به بخش اداری آی‌پیک اطلاع داده و شماره جدید موتورسیکلت را اعلام و مدارک مربوط به آن را ارائه کند. موتورسوار باید در صورت بروز مشکل برای موتور مانند توقیف آن از سوی پلیس یا توقیف گواهی نامه مراتب را در اسرع وقت به آی‌پیک اطلاع دهد. در غیر این صورت موتور سوار شامل جریمه خواهدشد. موتورسوار متعهد می شود از موتورسیکلت فرد دیگری در زمان حضور در آی‌پیک، بدون تایید این شرکت استفاده نکند، تخلف از این موضوع شامل جریمه خواهد شد.

آی‌پیک حق ارتباط با کاربران سایت و اپلیکیشن را برای خود محفوظ می داند. موتور سوار متعهد می شود با کاربران آی‌پیک به صورت فردی وارد قرار داد نشود، تخلف از این موضوع شامل جریمه خواهد شد. هرگونه استفاده نا بجا و بکارگیری روش های جعل ، تقلب و خلاف از نرم افزار آی‌پیک و کسب در آمد از این راه حرام محسوب می شود و آی‌پیک از طریق مراجع قانونی اقدام و خسارت وارده را پیگیری می نماید. تجهیزاتی از قبیل کلاه، کاپشن، باکس، ژیله و هر وسیله تبلیغاتی دیگر که در اختیار موتورسواران قرار می گیرد به صورت امانت نزد آنها بوده و در صورت بروز خسارت به این تجهیزات فرد باید خسارت آن را به صورت کامل پرداخت نماید. جریمه های مورد اشاره در این تعهدنامه شامل مواردی چون ضبط همه یا بخشی از در آمد و همچنین لغو فعالیت وی به صورت موقت یا دائم می شود.

موتورسواران متعهد می شوند در صورت دریافت وجه ارسال مرسوله به صورت نقدی هفته ای یک بار این رقم را به حساب یا شماره کارت اعلام شده از سوی آی‌پیک واریز کنند و مراتب را به اطلاع این شرکت برسانند یا در روزهای چهارشنبه به صورت حضوری مبلغ 20 درصد(کمیسیون آی‌پیک) را تسویه کنند. در صورت عدم توجه به این موضوع آی‌پیک حق اقدام قانونی را برای خود محفوظ می داند. موتورسوار متعهد می شود بعد از پذیرش در خواست، خود را در کوتاه ترین زمان به درخواست دهنده برساند و مرسوله را با امانت داری کامل به گیرنده تحویل دهد. در صورت بروز مشکل و صدمه دیدن مرسوله موتور سوار باید تمامی خسارت را جبران کند و آی‌پیک حق جریمه نقدی ولغوارتباط موقت یا دائم با فرد خاطی را برای خود محفوظ می داند. موتور سوارانی که به صورت دائم با آی‌پیک وارد قرارداد می شوند موظف هستند که روزانه حداقل 7 مسیر را به پایان برسانند. اگر موتور سوار کمتر از 3 درخواست در طول روز انجام داده باشد به دلیل پایین بودن تعداد درخواست کارکرد آن روز موتور سوار محاسبه نمی شود. هر موتور سوار در طول روز اجازه کنسل کردن 2 درخواست را دارد افزایش این تعداد برای فرد امتیاز منفی به همراه دارد. در صورت رعایت نکردن این موضوع آی‌پیک حق لغو ارتباط با فرد خاطی را برای خود محفوظ می داند.

موتور سوار متعهد می شود در روزها و ساعات اعلام شده در خواست های ارسال شده را پاسخ دهد. در صورت رعایت نکردن این موضوع آی‌پیک حق لغو ارتباط با فرد خاطی را برای خود محفوظ می داند. موتور سوار برای عضویت در آی‌پیک باید گوشی اندروید 4 به بالا مجهز به اینترنت سیم کارت داشته باشد. در صورت بروز مشکل موتور سوار متعهد می شود مراتب را در اسرع وقت به آی‌پیک اطلاع دهد. علایم تجاری و کپی رایت اعضا متعهد می شوند که از اطلاعات آی‌پیک از طریق غیر قانونی و با روشی که به زیان آی‌پیک باشد، استفاده نکنند.